Fotografia dziecięca

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

Jak zorganizowana jest sesja dziecięca?

Zawsze staram się, by sesja zdjęciowa była dla najmłodszych fajną zabawą i aby wspominały nasze spotkania z uśmiechem na buziach. Dlatego pod ręką jest zawsze Miś Przytulas i inne pomocne przytulanki, które umilą dziecku czas, a mnie nieco ułatwią pracę. Dużo się śmiejemy, wygłupiamy. Zabawy i akcesoria dostosowane są każdorazowo do wieku dziecka – zupełnie inaczej wygląda sesja 5-miesięczniaka, a inaczej 2-latki.

Staram się zawsze mieć plan na spotkanie sesyjne, ale to dzieci dyktują rytm i warunki pracy.

Co ze sobą zabrać?

Fajnie, jeśli przygotujemy dla dzieci kilka różnych stylizacji. Niech różnią się kolorystycznie i stylistycznie. Może niech jedna będzie super elegancja, druga zaś bardziej na luzie?   Na sesji fantastycznie sprawdzają się ubrania, których nie nosi się na co dzień.

Studio wciąż powiększa swoją kolekcję strojów i dodatków dla dzieci – w trakcie sesji są one do Waszej dyspozycji.

Jeśli Wasze dziecko ma zabawkę, z którą się nie rozstaje – zabierzcie ją ze sobą. Niedługo upodobania Twojego maluszka się zmienią. Fotografie pomogą przypomnieć sobie o nich nawet za kilka lat!

 

Gdzie odbędzie się sesja?

Możliwości są trzy:

 • Studio, gdzie dostępne są różne akcesoria i tła do sesji fotograficznej;
 • Wasz dom – stworzymy tam kadry typu “lifestyle” – to artystyczny zapis Waszej codzienności. Efektem tego typu sesji będą niepozowane, spontaniczne kadry w naturalnym Wam otoczeniu. Do tego typu sesji używam przedmiotów znajdujących się w Waszym domu. Ideą jest, by fotografie oddawały charakter Waszej codzienności, by powstałe ujęcia były autentyczne – nie wykreowane;
 • w plenerze, na przykład na placu zabaw, czy w parku. Są to miejsca, które pozwolą na uzyskanie wspaniałych, emocjonalnych kadrów i złapanie dzieci podczas zabawy. Plener dodatkowo ma tę fantastyczną zaletę, że jest NIEPOWTARZALNY. Bo choćbyśmy udali się w to samo miejsce kilka dni później, przyroda już nieco zmieni swoje oblicze, pogoda może być wówczas inna, a więc i światło może mieć inną barwę. Te wszystkie czynniki powodują, że plener jest tak niesamowity.

Różne etapy rozwoju dziecka – uchwyć je wszystkie

Czym jest Pakiet “Mój Pierwszy Rok”?

To zestaw trzech sesji fotograficznych w ciągu pierwszego roku życia Waszego dziecka. Sesje odbywają się co kilka miesięcy, po osiągnięciu przez maluszka kolejnych ważnych umiejętności.

Sesje obejmują:

– czas uśmiechów (4 – 5 miesiąc),
– samodzielnie siadam (7 – 8 miesiąc),
– już stoję (11 – 12 miesiąc).

Trzecie spotkanie wypada mniej więcej w czasie pierwszych urodzin Waszej pociechy. Częścią tej sesji są kadry z torcikiem i balonami. Pozwalamy tu na wiele – dziecko po raz pierwszy samodzielnie “rozpracuje” torcik własnymi rączkami.

Wszystkie sesje zostaną oprawione w piękny i duży drukowany album fotograficzny w formacie 25×25.

Jak wygląda sesja w zależności od wieku dziecka?

Sesja niemowlęca (dzieci leżące)

Ponieważ maluszek nie siedzi samodzielnie, wiele ujęć wykonywanych jest na leżąco. Dzieci w wieku 3 – 6 miesięcy to zwykle wspaniali i UŚMIECHNIĘCI modele, dlatego z dużą przyjemnością łapię te cudowne chwile radości.

Podczas sesji zapewniamy maluszkowi komfort – jest czas na jedzenie i przytulanie.

By fotografie były ciekawe, zmieniamy podczas sesji scenografię i ubiór maluszka. Czasem, zmęczony trudami sesji mały model zasypia, dzięki czemu powstają delikatne ujęcia podobne do kadrów z sesji noworodkowych.

Sesje z kilkumiesięcznymi maluszkami mogą zostać połączone z ujęciami rodzinnymi. Dzięki temu powstają wspaniałe kadry do rodzinnego albumu.

Sesja niemowlęca (dzieci siedzące)

Jaka to radość, gdy po wielu tygodniach leżenia maluszek nareszcie samodzielnie siedzi. Dzięki temu możemy wykorzystać nieco więcej rekwizytów dostępnych w Studio (jak na przykład piękna, miniaturowa kanapa, czy boski fotel). Czasem korzystam z nieoczywistych przedmiotów, takich, jak metalowe koszyki, czy drewniane skrzynki – każdorazowo zostają one wyściełane miękkim materiałem lub futerkiem, by zapewnić maluszkowi komfort i bezpieczeństwo.

Również i w tym wieku fantastyczne są ujęcia leżących maluszków, czasem jednak okazują się niemożliwe do wykonania. Powód jest bardzo prosty – dzieci, które właśnie nauczyły się siadać niechętnie wracają do pozycji leżącej. Przecież mniej wtedy widać co się dookoła dzieje! 😉

Jeśli Twoje dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, koniecznie zabierz ją na sesję. To upodobanie prawdopodobnie niebawem się zmieni – dzięki fotografii będziecie mogli wspólnie wracać do tych wspomnień po wielu latach.

W zależności od wybranego pakietu zmieniamy scenografię i ubrania dziecka, dzięki czemu uzyskujemy zróżnicowane stylistycznie kadry.

Sesja na Roczek

A więc nadszedł ten wspaniały dzień, w którym Twój maluszek obchodzi swoje pierwsze urodziny. Uczcijmy je wspólnie podczas Roczkowej Sesji Fotograficznej!

Sesja ta zwykle jest podzielona na dwie części: czystą i brudną 😊

W pierwszej części powstają klasyczne fotografie dziecięce lub rodzinne. Wykorzystuję rekwizyty dostępne w studio oraz elementy sugerujące okazję (napis R O K  oraz cyferkę „1”). Jeśli chcesz, możemy wykorzystać także elementy przywiezione przez Was (na przykład specjalne koszulki z dedykowanym napisem).

Część druga, nie bez powodu zwana też brudną, swoją nazwę zawdzięcza temu, jak studio wygląda po sesji 😊 Podczas tego etapu jubilat zostaje posadzony naprzeciwko torciku, który samodzielnie może zjeść. Ponieważ nie używamy do tego sztućców, technika jedzenia dowolna (dzieci są w tym temacie bardzo kreatywne 😉 ).

Torcik możecie przywieźć swój lub zamówić taki w studio (koszt to około 30 – 35 zł w zależności od wagi). Do sesji można też zamówić baloniki z helem (25 zł za 5 balonów, kolorystyka jest wówczas dostosowana do scenografii).

Część druga jest opcjonalna – nie każdy się na nią decyduje.

Dzieci 1 – 3 lata

To zwykle czas ganiania za dziećmi 😊 Maluszki mają już siłę, by zmykać na swoich nóżkach i chętnie z niej korzystają. Są też żywo zainteresowane wszystkim, co się wokół nich dzieje.

Mnóstwo energii, duża dynamika i wiele możliwości na uzyskanie wspaniałych ujęć.

Sesje dzieci w tym wieku najeżą do najszybszych i najkrótszych – natężenie wydarzeń i zmienność emocji sięgają zenitu, dzięki czemu fotograf ma co robić 😊 I musi to robić szybko, ponieważ dzieci nie są w stanie długo skupić się na jednej rzeczy. Szybko się nudzą i męczą – co zrozumiałe, gdy ruszają się z taką intensywnością.

W tym czasie ujawnia się też charakter dzieci – oprócz uśmiechów czasem pojawiają się i grymasy niezadowolenia, czy buntu (co z uwielbieniem uwieczniam!).

Starsze Dzieci (powyżej 3 lat)

Tu tempo pracy już nieco zwalnia (choć nie w każdym przypadku). Z dziećmi starszymi niż 3 lata można się już umówić – sesja nie jest już wyłącznie spontanicznym ganianiem za małym modelem, a zmierza już bardziej w stronę „dorosłej” sesji, podczas której fotograf ma już coś do powiedzenia w kontekście pozowania, czy wyboru dodatków 😊

Dzieci są już świadome tego, co lubią, jakie kolory się im podobają. Potrafią też wytrwać nieco dłużej w określonym miejscu. Dłużej skupiają swoją uwagę i potrafią już współpracować.

Nastolatki

Wspaniale współpracują podczas sesji. Właściwie to już tacy niemal mali dorośli. Wiedzą dokładnie czego chcą, mają swoje upodobania i czasami pomysł na siebie podczas sesji.

Na szczęście czasem dają mi dojść do głosu i pozwalają sobie doradzić.

Na początku dajemy sobie czas i przestrzeń na poznanie się – bardzo zależy mi, by podczas takiej sesji (z resztą jak podczas każdej innej) uchwycić prawdziwą naturę modela. Dlatego bacznie obserwuję, i angażuję, by model się otworzył, a efekt w postaci zdjęć zachwycił.

Wspólnie wybieramy kolorystykę scenografii. Podpowiadam jakie stroje się sprawdzą, a jakie nie do końca są do danych ujęć odpowiednie. W studio dostępnych jest kilka sukienek, z których można w trakcie sesji skorzystać.

Podczas sesji powstają statyczne ujęcia portretowe, ale także bardzo żywe i energetyczne kadry w ruchu.


FOTOGRAFIA DZIECIĘCA  – CENNIK

Mój Pierwszy Rok
1850 zł
 • 36 ujęć cyfrowych
 • drukowany album
 • w sumie 3 sesje foto (4-5, 8-9 m-cy, ROK)
 • dodatkowe ujęcie: 30 zł
Mini
350 zł
 • 5 fotografii cyfrowych
 • 5 odbitek 15×23
 • 1 – 2 stylizacje
 • dodatkowe ujęcie: 45 zł
Plus
750 zł
 • 20 fotografii cyfrowych
 • 20 odbitek 15×23
 • 3 – 4 stylizacje
 • dodatkowe ujęcie: 35 zł

Cena każdego Pakietu obejmuje:

 • 10 % rabatu na kolejną sesję (ważny przez 12 miesięcy)
 • możliwość korzystania z kolekcji ubranek i akcesoriów do sesji
 • profesjonalny sprzęt fotograficzny najwyższej klasy, wyposażenie studia
 • scenografie i gadżety
 • profesjonalna i autorska obróbka zdjęć nadająca im specyficznego klimatu
 • retusz zdjęć
 • wiedza i doświadczenie, które jest niezbędne zwłaszcza w pracy z dziećmi
 • wciąż doskonalony warsztat i kwalifikacje
 • czas trwania sesji: 60 – 150 minut
 • lokalizacja sesji: Studio, Wasz dom (sesje lifestyle) lub plener


Dodatki:

album fotograficzny 20×20, 10 stron – 280 zł

odbitka w formacie 15×21 – 3 zł

pozostałe dostępne produkty dostępne są w zakładce “Produkty”

 • 90,00 

 • 280,00 

 • 200,00