Na świecie nareszcie zawitała piękna pogoda. Przyroda rwie się do życia, trawy zielenieją, na drzewach z powrotem pojawiają się liście. Uwielbiam tą porę roku, ponieważ zwiastuje czas cudownych sesji plenerowych.

Plenery mają w sobie niesamowitą siłę otwierania ludzi. Rodziny jednoczą się, śmieją i wspólnie korzystają z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Uwielbiam te sesje także dlatego, że zwykle są to spotkania nie do powtórzenia. Nawet jeśliby dzień po dniu wybrać się z tymi samymi osobami w dokładnie to samo miejsce, prawdopodobnie fotografie wyglądałyby już nieco inaczej. A to za sprawą zmieniającej się przyrody, aury i siły wiatru. 

Nagle dostrzegłam, że wszystko dokoła jest fascynujące. Ale dopiero na fotografii 
Joana Helander

Na sesję można wybrać się niemal w każde miejsce. Zastanówcie się nad tym gdzie najchętniej spędzacie wolny czas. Może to być łąka, ulubiony park, brzeg jeziora lub środek lasu.

Każde miejsce na sesję będzie odpowiednie, jeśli będziemy czuć się w nim bezpiecznie. Jeśli na sesję ruszacie z dziećmi weźcie też pod uwagę ich temperament. Unikałabym miejsc w pobliżu zbiorników wodnych jeśli Twój maluch ma dużo niespożytej energii 🙂

Nie każda pora jest odpowiednia na spotkania przed obiektywem. W pełni lata słońce jest tak mocne, że najlepiej poczekać do późnych godzin popołudniowych lub spotkać się na sesji wieczorem niedługo przed zachodem słońca.

Barwa światła przybiera wówczas przepiękny złoty odcień. Nie bez przyczyny ta pora nazywana jest złotą godziną.

Dobrze jest też przemyśleć  właściwy dobór ubrań, by pamiątka w postaci zdjęć była jeszcze piękniejsza. Jeśli na sesję wybieracie się całą rodziną, powinniście ubrać się spójnie. Wybierzcie jeden kolor dominujący i dobierzcie ubrania w taki sposób, by każdy z Was miał na sobie coś w wybranym kolorze.

Zdecydujcie się też na stylistykę – jeśli sesja ma mieć luźny charakter, możecie wybrać jeansy lub koszulki o podobnych krojach. Możecie też zdecydować, że Wasza sesja będzie miała bardziej formalny charakter – w takim przypadku zadbajcie o to, by każdy włożył na siebie coś bardziej eleganckiego.

Na plenerowej sesji fotograficznej świetnie sprawdzą się stroje i dodatki w stylu boho: słomkowe kapelusze, zwiewne sukienki, delikatne dodatki. Zabawcie się w stylistów, a jeśli nie wiecie na jaki zestaw się zdecydować, dajcie mi znać – wspólnie wybierzemy najodpowiedniejszy zestaw ubrań na sesję.