Bywa, że stworzenie jednego dzieła trwa kilka, nawet kilkanaście godzin. Czasem doskwiera brak weny, nieraz inspiracja przychodzi niespodziewanie. Każde zdjęcie powstaje w starannie przemyślanym procesie twórczym. Wszystko to sprawia, że finalny produkt w postaci fotografii jest dziełem niepowtarzalnym. Niesie ze sobą spory bagaż emocjonalny, zatrzymuje na zawsze cudowne chwile z Twojego życia, z życia Twojej rodziny. Zatrzymuje uśmiechy dzieci, które dziś malutkie, jutro rozpoczną życie na własną rękę. Niesamowite jest móc wrócić do tych momentów z przeszłości, które sprawiały, że czułeś w sercu szczęście.

Fotografia jest dziedziną sztuki

Czy nie zdarzyło Ci się oglądać zdjęć babci, zachowanych do dziś w bardzo dobrym stanie? Może widziałeś fotografie sprzed dekad, które zdobią ściany domu starej ciotki?
I czy sądzicie, że płyta, czy dysk, na którym spoczywają Wasze wspomnienia, przetrwa tak długo?

IMG_0668 Wielkie-skaly-w-morzu-obraz-na-sciane-70x010-cm copy IMG_6367

 

 

 

 

 

 

Najtrwalszym i jednocześnie najbardziej magicznym nośnikiem zdjęć okazuje się być papier. Do dziś pamiętam zapach starych fotografii w albumie ślubnym moich rodziców, fotografie oglądane z moją babcią w zaciszu domowej kuchni. Fotografie, które każdorazowo niosły za sobą pewną historię. Historię z życia mojej rodziny.
Mam nadzieję, że z własnymi wnukami także będę zasiadać przy domowym cieście drożdżowym z kruszonką i oglądać albumy pełne moich wspomnień.

A Ty w jaki sposób zachowasz swoje wspomnienia?